Jakie naczynia kuchenne działają na indukcji

Jakie naczynia kuchenne działają na indukcji

Iwprowadzeniecja

Kuchenki indukcyjne zadomowiły się w tysiącach gospodarstw domowych i stały się niezbędnym narzędziem pracy wielu profesjonalnych kucharzy oraz domowych kuchni. Jednak tylko wtedy, gdy naczynie i kuchenka indukcyjna do siebie pasują, możemy cieszyć się przyjemnym gotowaniem. W tym artykule dowiesz się, jakie rodzaje naczyń można używać na płytach indukcyjnych, a także wprowadzisz więcej na temat naczyń indukcyjnych.

Pracujący pzasada iprezentacja cooker

Gotowanie indukcyjne wykorzystuje pole elektromagnetyczne generowane przez przepuszczanie zmiennego prądu elektrycznego przez miedzianą cewkę umieszczoną w płycie indukcyjnej. Wytworzone pole magnetyczne oscyluje i indukuje wirowy prąd elektryczny poruszający się w naczyniu kuchennym.

Zamiast używać elementu grzewczego elektrycznego lub gazowego, płyty indukcyjne bezpośrednio podgrzewają garnki i patelnie. Gotuje wodę do 50 procent szybciej niż gaz lub prąd i utrzymuje stałą i precyzyjną temperaturę. Powierzchnia pozostaje stosunkowo chłodna, więc rozlane ciecze, rozpryski i sporadyczne wykipienia nie przypalają się na płycie kuchennej, dzięki czemu czyszczenie jest szybkie i łatwe.

Wkapelusz rodzaje naczyń kuchennych można używać na indukcji płyta kuchenna

Naczyń wykonanych z poniższych materiałów nie można używać na płytach indukcyjnych. Przy zakupie proszę dokładnie sprawdzić surowce.

1. Niemagnetyczna stal nierdzewna

2.Doniczka ze stojakami

3. Szkło żaroodporne

4. Ceramika

5.Miedź

6.Aluminium

Wkapelusz rodzaje puszki naczyń kuchennych nie używać na indukcji płyta kuchenna

1. Magnetyczna stal nierdzewna

2. Żeliwo

3. Emaliowane żelazo

4.Nikiel

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na etykietę znajdującą się na naczyniu. Etykieta wyraźnie wskazuje kompatybilność indukcyjną.

W jaki sposób sbezbolesny stel naczynia kuchenne wor działa iprezentacja

Jeśli na płycie indukcyjnej mają być używane naczynia ze stali nierdzewnej, muszą one mieć dno przystosowane do indukcji. Dno to zwykle składa się z rdzenia aluminiowego lub miedzianego i jest owinięte stalą nierdzewną. Ponieważ są lepszymi przewodnikami niż stal nierdzewna.

Oscylujące pole magnetyczne powstaje, gdy miedziana cewka i prąd elektryczny łączą siły w obszarze gotowania. Sprzężenie elektryczne z polem magnetycznym przenika następnie przez dno naczynia, wytwarzając ciepło, które następnie wykorzystuje się do gotowania potraw.

Kolejną zaletą dodania na dno garnka dolnej blachy kompatybilnej z indukcją elektromagnetyczną jest to, że podgrzewa ona tylko dno i utrzymuje chłód garnka, skutecznie zapobiegając poparzeniom.

jak test dla iprezentacja ckompatybilność

Najprostszą i najskuteczniejszą metodą jest użycie magnesów do wykrywania. Jeśli zwykły magnes przyklei się do dna garnków i patelni, oznacza to, że naczynie nadaje się do indukcji. Jeśli nie przykleja się do dna, oznacza to, że nie jest kompatybilny elektromagnetycznie.

Ile Stal nierdzewna koszt naczyń indukcyjnych

Ceny naczyń indukcyjnych wahają się od 50 do 300 dolarów. Różnica w cenie skutkuje różnicą w wydajności. Aby uniknąć marnowania pieniędzy, sugeruję, aby przed zakupem kompletnego zestawu naczyń kuchennych kupić pojedynczy garnek lub patelnię tej samej marki i serii, aby przetestować jego działanie. Ogólnie rzecz biorąc, droższe produkty będą miały lepszą wydajność i trwałość dłużej. Na dłuższą metę są tańsze.

Opiekować się ypodróży po iprezentacja cnaczynia

Aby zmaksymalizować żywotność naczynia indukcyjne, polecam następujące środki:

1.Unikaj przegrzania.Nadmierne ciepło może odbarwić stal nierdzewną. Zacznij od niższej temperatury i stopniowo ją zwiększaj.

2.Nie używaj metalowych przyborów kuchennych.Metalowe przybory kuchenne zarysują powłokę nieprzywierającą i uszkodzą powierzchnię naczyń. Alternatywnie użyj silikonowych lub drewnianych przyborów kuchennych.

3.Unikaj zbyt szybkiego chłodzenia.Nie wkładać od razu świeżo podgrzanych garnków i patelni do zimnej wody. Ponieważ spowoduje to deformację. Prawidłowym sposobem jest pozostawienie go na chwilę przed włożeniem go do zimnej wody.

4.Powierzchnia indukcyjna kuchenki indukcyjnej powinna odpowiadać wielkości naczynia.Dopasowanie rozmiarów umożliwi równomierne rozprowadzenie ciepła i szybsze jego przekazywanie.

5.Ręka wjesion.Chociaż wiele marek naczyń kuchennych twierdzi, że ich produkty można myć w zmywarce, mycie rąk jest nadal niezbędne. Pamiętaj, aby do mycia rąk używać ciepłej wody z mydłem i miękkiej szmatki lub gąbki

6.Apuste zużycie.Do czyszczenia nie należy używać wełny stalowej ani innych narzędzi, które mogą łatwo porysować powierzchnię naczynia.

7.Wysuszyć na czas.Po umyciu należy na czas wytrzeć pozostałe plamy po wodzie z garnków i patelni. Nagromadzenie zbyt dużej ilości plam wodnych będzie miało wpływ na użytkowanie naczyń kuchennych i zdrowie ludzi.

8.Sklep na żądanie.Jeśli do zakupionego zestawu naczyń dołączona jest instrukcja, postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji i przechowuj ją w odpowiedni sposób. Jeśli nie, przechowuj je w chłodnym i suchym miejscu.

Rekomendacja

Jeśli chcesz znaleźć niedrogich producentów naczyń kuchennych przystosowanych do indukcji, Changwen jest najlepszym wyborem. Siedziba Changwen znajduje się w dystrykcie Xinhui w mieście Jiangmen w prowincji Guangdong, jednej z chińskich baz produkcyjnych wyrobów ze stali nierdzewnej. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji i zapewnia OEM / ODM usługi. Możesz odwiedzić https://www.cookwarepl.com/about/ uczyć się więcej.

Share this post