Jak zapobiec przyklejaniu się żywności do stali nierdzewnej

Jak zapobiec przyklejaniu się żywności do stali nierdzewnej

Wprowadzenie

Martwisz się, że będziesz spędzać dużo czasu na czyszczeniu resztek jedzenia z patelni ze stali nierdzewnej? Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak składniki przyklejają się do patelni? Jeśli masz powyższe problemy, po przeczytaniu tego artykułu zyskasz wiedzę, która zapobiegnie przywieraniu potraw do patelni i rozwiąże w ten sposób Twoje problemy.

Dlaczego żywność przykleja się do patelni ze stali nierdzewnej?

Musimy zrozumieć, dlaczego jedzenie przykleja się do patelni, zanim będziemy mogli podjąć odpowiednie środki zaradcze w celu rozwiązania problemu.

Patelnie ze stali nierdzewnej wyglądają na gładkie, ale w rzeczywistości powierzchnia do gotowania ma maleńkie pory. Kiedy podgrzewasz patelnię, stal rozszerza się, a pory kurczą. Kurczące się pory przyczepiają się do żywności, powodując jej sklejanie.

Co należy zrobić, a czego nie należy robić, aby zapobiec przywieraniu potraw ze stali nierdzewnej do naczyń

Co powinienem zrobić:

 1. Przechowuj żywność w temperaturze pokojowej.Składniki wyjąć z lodówki i odstawić na 15 minut, tak aby jego temperatura była zgodna z temperaturą pokojową. Ponieważ wędliny obniżą temperaturę oleju, otwórz pory na powierzchni patelni i zablokuj mięso.
 2. Dobrze wysusz karmę.Małe kropelki wody pozostające na jedzeniu nie tylko obniżają temperaturę oleju, ale także tworzą barierę paroszczelną podczas gotowania i zmniejszają jego wydajność. Bariera ta oddzieli żywność od stali nierdzewnej, zapobiegając ich kontaktowi i zapobiegając przywieraniu żywności.
 3. Rozgrzej patelnie do odpowiedniej temperatury.Nie podgrzewaj do zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury. Ponieważ oba zwiększają prawdopodobieństwo przywierania żywności.
 4. Dodaj olej do patelni.Po podgrzaniu można dodać olej na patelnię.Gdy olej się rozgrzeje, rozrzedzi się i będzie lśnił, spływając jak woda.
 5. Dodaj odpowiednią ilość jedzenia.Określ ilość, którą chcesz ugotować, na podstawie wielkości patelni. Dodanie zbyt dużej ilości jedzenia na raz spowoduje, że wilgoć z jedzenia skupi się na patelniach.
 6. Natychmiast obróć ugotowane mięso.Jeśli jedzenie jest ugotowane, łatwo będzie je obrócić. Jeśli przewracanie potrawy sprawia Ci trudność, oznacza to, że nie jest jeszcze ugotowane.
 7. Używanie zielonej cebuli.Kwas uwolniony przez cebulę reaguje ze stalą nierdzewną, tworząc tymczasowo nieprzywierającą powierzchnię na powierzchni patelni.

Czego nie należy robić:

Na podstawie tego, co powiedziano powyżej, możemy łatwo dowiedzieć się, czego nie należy robić:

 1. Nie rozmrażanie żywności
 2. Nie suszy żywności
 3. Niewłaściwa temperatura podgrzewania
 4. Anidolej oleju do patelni
 5. Dodaj zbyt wiele jedzenie
 6. nie tnatychmiast obróć ugotowane mięso

Czyszczenie włokieć after use

Po użyciu nie spiesz się, aby go wyczyścić. Przed wyczyszczeniem patelni ciepłą wodą z mydłem i miękką szmatką lub gąbką należy poczekać, aż patelnia osiągnie temperaturę pokojową. Jeśli jedzenie przykleiło się do patelni, użyj octu i sody oczyszczonej, aby je wyczyścić. Chociaż większość patelni ze stali nierdzewnej można myć w zmywarce, czasami konieczne jest mycie rąk.

Dobrym rozwiązaniem jest także patelnia z powłoką nieprzywierającą.

Jeśli chcesz raz na zawsze rozwiązać ten problem, możesz zdecydować się na nieprzywierająca patelnia. Jej użytkowanie i pielęgnacja są podobne do patelni ze stali nierdzewnej. Jednak podczas korzystania z patelni z powłoką nieprzywierającą należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie używać metalowych przyborów kuchennych. Ponieważ zdrapują powłokę nieprzywierającą, wpływając na bezpieczeństwo żywności i działanie patelni z powłoką nieprzywierającą.

nieprzywierająca patelnia

Rekomendacja najlepszego producenta patelni ze stali nierdzewnej

Changwen to jedna z wiodących nazw, jeśli chodzi o patelnie ze stali nierdzewnej. Nasze rzemiosło, jakość i dbałość o szczegóły zapewniły nam oddanych fanów. Dzięki Changwen otrzymujesz nie tylko patelnię; inwestujesz w partnera kuchennego, który został zaprojektowany z myślą o trwałości. Produkujemy nie tylko patelnie ze stali nierdzewnej, ale także patelnie z powłoką nieprzywierającą. Jeśli potrzebujesz patelni z powłoką nieprzywierającą, możesz również przyjść do nas. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej: https://www.cookwarepl.com/about/

Share this post