Kompleksowy przewodnik po patelniach ze stali nierdzewnej na rok 2023 – co powinieneś wiedzieć

Kompleksowy przewodnik po patelniach ze stali nierdzewnej na rok 2023 – co powinieneś wiedzieć

Nadal nie wiesz, jak wybrać odpowiednią patelnię ze stali nierdzewnej? Przyjrzyjmy się naszemu najnowszemu poradnikowi. W tym poradniku porównamy rodzaje patelni, jaki rozmiar patelni ze stali nierdzewnej wybrać, jak ją przygotować prawidłowo ich używać i – co najważniejsze – jak wybrać odpowiednią dla siebie patelnię ze stali nierdzewnej.

Wprowadzenie: Niezbędna patelnia

Patelnia to wszechstronne i niezbędne narzędzie kuchenne, które przetrwało próbę czasu i oferuje szeroką gamę możliwości gotowania. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym szefem kuchni, czy entuzjastą gotowania, patelnia jest Twoim ulubionym towarzyszem do przygotowywania pysznych i szybkich posiłków. W tym artykule omówimy patelnie z wielu aspektów i wprowadzimy Cię w inny świat patelni.

Do czego służy patelnia

Niezależnie od tego, czy jest to kuchnia domowa, czy komercyjna, do wykonania wielu prac potrzebne są patelnie. Można ich używać do smażenia naleśników, smażenia steków i smażenia jajek. Dobra patelnia przeniesie Twoje kulinarne doświadczenia na wyższy poziom.

Różne rodzaje patelni

Patelnie można podzielić na:

1.Patelnie aluminiowe
2.Patelnie ze stali nierdzewnej
3.Patelnie żeliwne
4.Miedziane patelnie
5.Patelnie ze stali węglowej
6.Patelnie z powłoką nieprzywierającą

Jakie są wymiary patelni ze stali nierdzewnej

Typowe rozmiary to 6, 8,10,12,14 cali. Oto tabela, która pokaże Ci różnice.

Wymiary patelni ze stali nierdzewnej

Dlaczego szefowie kuchni lubią patelnie ze stali nierdzewnej

Po pierwsze, patelnię ze stali nierdzewnej można używać przez całe życie, jeśli będzie się ją właściwie konserwować. Po drugie, stal nierdzewna nie reaguje z żywnością i wytrzymuje wysoką temperaturę. Po trzecie, patelnie ze stali nierdzewnej są łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Wreszcie, patelnie ze stali nierdzewnej mogą być używane do szerokiego zakresu technik gotowania, w tym smażenia, smażenia, smażenia i usuwania glazury.

Kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie patelni

Materiał: po zapoznaniu się z zaletami i wadami wszystkich rodzajów materiałów, musimy zdecydować, który materiał jest odpowiedni, zgodnie z naszymi wymaganiami. Na przykład, jeśli potrzebujesz lekkiej patelni, najlepszym wyborem będzie aluminiowa patelnia.

Powłoka: jeśli często musisz smażyć tłuste potrawy, wybór patelni z powłoką nieprzywierającą pozwoli Ci zaoszczędzić wiele kłopotów.

Rozmiar: w idealnym przypadku Twoja kuchnia byłaby wyposażona w patelnie o różnych rozmiarach, aby można było smażyć składniki o różnej wielkości, ale jest to trudne do osiągnięcia, ponieważ kosztuje dużo pieniędzy i zajmuje dużo miejsca w kuchni. W tym przypadku polecam zaopatrzyć się w większą patelnię.

Waga: w pewnym zakresie im cięższa patelnia, tym lepsza jakość. Cięższa patelnia oznacza, że jest 3-warstwowa, 5-warstwowa, 7-warstwowa. 3-warstwowe, 5-warstwowe, 7-warstwowe mają lepszą przewodność cieplną.

Reputacja marki: marka o dobrej reputacji ma zwykle patelnie lepszej jakości. Istnieje również duża szansa, że obsługa posprzedażna mogłaby być lepsza.

Budżet: możesz wybrać swoją ulubioną patelnię w zależności od budżetu. Patelnie ze stali nierdzewnej 201 są idealne dla klientów z ograniczonym budżetem, natomiast patelnie ze stali nierdzewnej 304 są świetne dla osób z ograniczonym budżetem.

Jaka jest najlepsza opcja dla patelni ze stali nierdzewnej

Wybierając patelnię ze stali nierdzewnej, najlepiej wybrać taką z uchwytami zapobiegającymi oparzeniu, które można zawiesić. Możesz wybrać pokrywę w zależności od potrzeb.

Czy patelnie ze stali nierdzewnej są bezpieczniejsze?

Tak! Stal nierdzewna to świetny wybór na nietoksyczne, trwałe i trwałe naczynia kuchenne, idealne do gotowania, smażenia i pieczenia. Pierwiastek żelaza zawarty w stali nierdzewnej jest również niezbędny dla organizmu człowieka, a śladowe ilości żelaza korzystnie wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Czy patelnie ze stali nierdzewnej są lepsze niż patelnie z powłoką nieprzywierającą?

Chociaż patelnie z powłoką nieprzywierającą są pod pewnymi względami podobne do patelni ze stali nierdzewnej, patelni ze stali nierdzewnej można używać na wielu kuchenkach, nawet w piekarniku. Patelnie z powłoką nieprzywierającą należy wkładać do piekarnika tylko wtedy, gdy są oznaczone jako nadające się do stosowania w piekarniku. A cena patelni ze stali nierdzewnej jest bardziej przyjazna.

Jak konserwować patelnię

Pielęgnacja patelni to nie tylko czynność, którą należy wykonać po użyciu, ale także czynność przed użyciem. Chcemy dobrze rozgrzać patelnię przed jej użyciem. Podczas smażenia składników należy używać odpowiednich przyborów kuchennych. Po użyciu poczekaj, aż całkowicie ostygnie, a następnie umyj gorącą wodą z mydłem. Wreszcie, należy dobrze dbać o nasze patelnie w suchym środowisku.

Co zrobić, jeśli natrafimy na spaloną patelnię ze stali nierdzewnej? Jednym z najprostszych sposobów, aby to zrobić, jest posypanie dotkniętego obszaru solą i pozostawienie jej na pięć minut, a następnie przetarcie gąbką lub miękką ścierką do szorowania. Innym sposobem jest użycie octu i sody oczyszczonej. Najpierw przetrzyj patelnię wilgotną gąbką, następnie posyp dno sodą oczyszczoną, szoruj przez kilka minut, a następnie dodaj ocet, który zareaguje z sodą oczyszczoną i pomoże usunąć plamę.

Jak znaleźć tanią hurtownię patelni ze stali nierdzewnej w Internecie

Akceptujemy personalizację. CW-F011-4 to jeden z naszych produktów. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej,

produkt ten jest odporny na wysokie temperatury. Można go myć w zmywarce, co ułatwia jego czyszczenie.

Wniosek

Patelnia to niezastąpiony przedmiot w kuchni. Wybór odpowiedniej patelni znacznie poprawi jakość gotowania.

Share this post