Dlaczego warto wybrać kuchenki ze stali nierdzewnej i na co należy zwrócić uwagę?

Dlaczego warto wybrać kuchenki ze stali nierdzewnej i na co należy zwrócić uwagę?

Rodzaj garnka ze stali nierdzewnej

W rzeczywistości stal nierdzewna jest materiałem metalowym wykonanym z żelaza i innych metali. Garnek ze stali nierdzewnej jest trwalszy, odporny na korozję i ma większą wytrzymałość niż zwykłe garnki.

Ma zastosowanie do patelni ze stali nierdzewnej. Istnieją trzy najpopularniejsze typy: stal nierdzewna 304L, stal nierdzewna 316L i stal nierdzewna 430.

Chrom i nikiel w naczyniu ze stali nierdzewnej pełnią funkcję zapobiegania rdzy, a nikiel może również zwiększać połysk. Stal nierdzewna 304L i stal nierdzewna 316L to stal nierdzewna przeznaczona do kontaktu z żywnością. Stal nierdzewna 316L zawiera nieco więcej niklu niż stal nierdzewna 304L, która ma lepszą odporność na rdzę i silniejszy połysk

Powód, dla którego zawartość niklu w stali nierdzewnej 430 jest mniejsza niż 1%, jest ignorowany. W porównaniu ze stalą nierdzewną serii 300 łatwiej jest ją rdzewieć. Powodem, dla którego nie jest używany do bezpośredniego kontaktu z żywnością, jest to, że nadaje się do wykonania dna garnka ze stali nierdzewnej. Dzięki właściwościom magnetycznym można go używać w kuchenkach indukcyjnych.

Rozwarstwienie garnka ze stali nierdzewnej

Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na ilość warstw. Najpopularniejsze i najbardziej podstawowe są trzy warstwy.

Stal nierdzewna ma wiele zalet, ale przewodność cieplna czystej stali nierdzewnej nie jest zbyt dobra, więc zwykle staje się kanapką. W ten sposób można zmaksymalizować zalety stali nierdzewnej poprzez połączenie różnych metali. Ogólnie rzecz biorąc, do międzywarstwy stosuje się aluminium ze względu na jego dobrą przewodność cieplną, dzięki czemu garnek ze stali nierdzewnej za międzywarstwą nie będzie ulegał miejscowemu przegrzaniu lub zwęgleniu, a przewodność cieplna jest szybka i jednolita.

Zatem im więcej warstw, tym lepiej? Niekoniecznie.

W porównaniu z trzema warstwami aluminium, pięć warstw stali nierdzewnej z międzywarstwą aluminiową i miedzianą z pewnością skutecznie pozwala uniknąć przyklejania się garnków i pozwala na szybsze i bardziej równomierne przewodzenie ciepła. Jeśli jednak wszystkie pięć warstw międzywarstwy aluminiowej składa się z pięciu warstw, przewodzenie ciepła jest lepsze niż w przypadku zwykłych trzech warstw aluminium, ale korpus kotła jest również cięższy. Lepiej zwrócić uwagę na to, czy międzywarstwa jest równomiernie rozłożona w całym korpusie kotła, a nie tylko na jego dnie.

Połączenie uchwytu patelni ze stali nierdzewnej

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy popularne metody łączenia przy połączeniu uchwytu garnka: połączenie nitowe, spawanie i połączenie śrubowe. Nie zaleca się wybierania połączenia śrubowego, ponieważ łatwo rdzewieje i poluzowuje się. Nit może być stosowany w doniczce z miedzianą warstwą zewnętrzną, która jest bardziej odpowiednia dla imprezy wartościowej. Wadą jest to, że wewnętrzna warstwa garnka ma narożniki z nitami, które należy czyścić osobno. Spawanie to wybór naszej profesjonalnej kuchni, ponieważ garnek jest lepiej czyszczony, nie będzie martwej przestrzeni sanitarnej, ale wadą jest to, że większość z nich nie jest zbyt piękna, a jeśli uchwyt garnka jest luźny, nit jest nadal bezpieczniejszy , ponieważ spaw może bezpośrednio spaść z uchwytu garnka, nie powodując przy tym żadnego czasu reakcji. Jednakże spawanie lub nitowanie można wybrać zgodnie z osobistymi preferencjami.

Bezpieczeństwo garnka ze stali nierdzewnej

Niektórzy twierdzą, że garnek ze stali nierdzewnej będzie uwalniał metale ciężkie – mangan, powodując chorobę Parkinsona. Nie ma potrzeby się tym martwić. Zgodnie z międzynarodowymi standardami istnieją rygorystyczne przepisy dotyczące zawartości manganu w produktach ze stali nierdzewnej. Dopóki jest to produkt kwalifikowany, nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu.

Zastosowanie garnka ze stali nierdzewnej

Garnek ze stali nierdzewnej nadaje się do smażenia w formie klarownej lub potraw z mniejszą ilością oleju, a także do gotowania wody i duszenia ryżu. Nie ma potrzeby martwić się o odbarwienie smażonych warzyw lub garnka z pastą.

Streszczenie

Zaleca się wybór garnka ze stali nierdzewnej: trzy warstwy przekładki, górna warstwa to stal nierdzewna 304L/316L, międzywarstwa aluminiowa, dolna warstwa to stal nierdzewna 430, a uchwyt nie zawiera śrub. Jest to garnek ze stali nierdzewnej, który dobrze przewodzi ciepło i nie jest łatwy do rdzewienia, dlatego warto go kupić.

Więcej informacji o tym, dlaczego warto wybrać kuchenki ze stali nierdzewnej i na co zwrócić uwagę, można znaleźć na stronie Changwen https://www.cookwarepl.com/oem-odm/, aby dowiedzieć się więcej.

Share this post