Patelnia ze stali nierdzewnej jest spalona. Która metoda jest najlepsza do czyszczenia

Patelnia ze stali nierdzewnej jest spalona. Która metoda jest najlepsza do czyszczenia

Wok ze stali nierdzewnej to rodzaj kuchenki, którą kupuje teraz wiele rodzin. Oprócz efektownego wyglądu patelnie ze stali nierdzewnej charakteryzują się również odpornością na korozję, bezpieczeństwem i zdrowiem. Patelnie ze stali nierdzewnej mają jednak również nieprzyjemną wadę. Jeśli patelnie ze stali nierdzewnej będą używane nieostrożnie i spalą się, zwęgliją się i staną się czarne. Co zrobić, jeśli patelnia ze stali nierdzewnej się przepali? Metod czyszczenia jest wiele, ale która daje najlepszy efekt? Który pomoże zaoszczędzić czas i koszty pracy przy czyszczeniu o różnym stopniu spalania?

Codzienne sprzątanie:

1. Zwykle, jeśli przetrzesz szmatką do czyszczenia i kulką z drutu stalowego, pozostanie czarny osad, który jest nie tylko nieestetyczny, ale także wpływa na zdrowie po podgrzaniu;

2. Aby być czystym, najpierw wlej do miski butelkę z detergentem z pokrywką;

3. Wlej jeszcze dwie nakrętki keczupu;

4. Dodaj 3 butelki wody z pokrywką;

5. Materiały muszą być dobrze przygotowane i równomiernie wymieszane;

6. Wlać do naczynia ze stali nierdzewnej, posmarować miejsce czarnym brudem i pozostawić na 10 minut;

7. Na koniec przetrzyj mieszaninę szmatką, ugniatając i pocierając;

8. Po umyciu wodą patelnia ze stali nierdzewnej będzie jak nowa.

Całkowita skala czerni:

1. Jeżeli czarny brud w garnku ze stali nierdzewnej nie jest bardzo poważny, możesz wsypać do garnka sodę oczyszczoną;

2. Następnie przetrzeć wilgotną szmatką lub ściereczką do czyszczenia;

Wskazówki: 2 porcje sody oczyszczonej + 1 porcja wody mogą oczyścić dowolne inne produkty ze stali nierdzewnej, takie jak drzwi lodówki, szafki itp. Po wymieszaniu z płynem zwilż ręcznik, a następnie go wytrzyj~

Trwała czarna skala:

1. Jeśli na patelni ze stali nierdzewnej pozostała uporczywa czarna maź, możesz wlać do niej mieszaninę octu i wody;

2. Stosunek octu i wody 2:8, zagotować;

3. Po gotowaniu przez 1 minutę wyłącz ogień, dodaj odrobinę sody oczyszczonej i odstaw na 10 minut, aż rondelek ostygnie. Następnie wylej mieszaninę i spłucz ją wodą i gąbką.

W zależności od stopnia spalania można wybrać najbardziej odpowiednią metodę.

Jak zatrzymać patelnię ze stali nierdzewnej przed spalaniem czerni

1. Podczas korzystania z patelni ze stali nierdzewnej ciepło nie powinno być zbyt wysokie ani skoncentrowane. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, łatwo przypalić patelnię ze stali nierdzewnej na czarno. Zalecana

Użyj małego ognia, aby równomiernie i powoli podgrzać dno patelni.

2. Jeśli korzystasz z patelni ze stali nierdzewnej, utrzymuj w czystości nie tylko wnętrze patelni, ale także jej dno. Jeśli pod dnem patelni znajduje się brud, w kontakcie z ogniem łatwo można się poparzyć.

3. Po zużyciu patelni ze stali nierdzewnej należy ją oczyścić i wysuszyć przed następnym użyciem. Jeśli spód patelni będzie mokry podczas użytkowania, po dodaniu ciepła łatwo zmieni kolor na czarny.

4. Jeżeli stwierdzisz, że dno patelni jest przypalone, należy je oczyścić. Podczas czyszczenia, jeśli pod spodem znajduje się brud, należy go najpierw usunąć, a następnie powoli wyszorować detergentem nasączonym w drucie.

5. Jeśli regularnie utrzymujemy patelnię ze stali nierdzewnej w czystości i będziemy zwracać większą uwagę, patelnia ze stali nierdzewnej zawsze będzie tak jasna jak ta, którą właśnie kupiliśmy. Ponadto patelni ze stali nierdzewnej nie można wypalać na sucho, w przeciwnym razie będzie ona nie tylko niska, ale także czarna, nawet wnętrze patelni stanie się czarne.

Wskazówki dotyczące korzystania z patelni ze stali nierdzewnej

1. Przy pierwszym użyciu patelni ze stali nierdzewnej należy zwrócić uwagę na:

Używając garnków i narzędzi ze stali nierdzewnej po raz pierwszy, należy najpierw ogrzać garnki i narzędzia czystą wodą z octem, następnie umyć je gorącą wodą, a następnie przed użyciem wytrzeć do sucha wewnątrz i na zewnątrz.

2. Należy zwrócić uwagę na:

1. Przed gotowaniem wytrzyj wszelkie plamy z wody lub oleju wewnątrz i na zewnątrz patelni, aby zapobiec żółknięciu lub czernieniu patelni po gotowaniu w wysokiej temperaturze.

2. Unikaj długotrwałego palenia pieca na powietrzu, może to spowodować jego deformację i wpłynąć na jego żywotność.

3. Pojemność potrawy nie powinna przekraczać maksymalnej skali wskazanej na patelni lub być kontrolowana w granicach 80% pojemności garnka.

4. Staraj się gotować na małym ogniu.

5. Nie posypuj solą bezpośrednio powierzchni patelni. Dodaj sól do wrzącej wody lub gorącego płynu.

6. Nie wkładaj na patelnię kwaśnych lub zasadowych potraw przez dłuższy czas, aby uniknąć korozji powierzchni patelni.

7. Do piekarnika można wkładać wyłącznie garnki z uchwytami ze stali nierdzewnej.

3. Uwaga po użyciu patelni ze stali nierdzewnej:

1. Po użyciu umyj garnki i narzędzia pozostałą temperaturą garnków i narzędzi, dodaj wodę i odrobinę detergentu, wytrzyj garnki i narzędzia miękką szmatką lub gąbką, a następnie osusz garnki

i narzędzia wewnątrz i na zewnątrz. po czyszczeniu wysuszyć szmatkę.

2. Należy unikać mycia garnków i patelni zimną wodą w wysokiej temperaturze, aby nie wytworzyć dużej ilości mgły wodnej, utrudniającej czyszczenie garnków i patelni. Do czyszczenia zaleca się stosowanie ciepłej wody.

3. Garnki i przybory ze stali nierdzewnej wytrzyj po umyciu ich czystą wodą, w przeciwnym razie niewielka ilość detergentu pozostawiona w garnkach i przyborach spowoduje korozję powierzchniową w wilgotnych warunkach.

Jakie potrawy nadają się do gotowania na patelni ze stali nierdzewnej?

Dobry rondel to niezbędne narzędzie, aby zostać bogiem kuchni, pielęgniarką i ojcem. Co potrafią naczynia ze stali nierdzewnej?

Patelnia

Patelnia: Nieprzywierająca patelnia z powłoką górną lub dolną o średnicy 28 cm lub większej lub patelnia ze stali nierdzewnej z płaskim dnem i średnicą około 20 cm.

Patelnia z powłoką nieprzywierającą nadaje się do smażonych klusek, ciastek jajecznych, śliskich jajek, smażonych ryb itp., co pozwala zmniejszyć ilość oleju jadalnego.

Patelnia ze stali nierdzewnej z płaskim dnem nadaje się do smażenia steków, kotletów jagnięcych itp., które wymagają podsmażenia. Można ją podawać na patelnię lub bezpośrednio do piekarnika za pomocą otwartego płomienia.

Garnek zupy

Garnek do zupy: garnek ze stali nierdzewnej o średnicy 24 cm.

Patelnia ze stali nierdzewnej nadaje się do gotowania makaronu, pierogów, wontonów, pierogów i innych makaronów.

parowiec

Patelnia do gotowania na parze: Patelnia ze stali nierdzewnej z płytą do gotowania na parze, o średnicy około 30 cm.

Nadaje się do: Gotowania na parze wszystkich rodzajów chleba i płatków śniadaniowych. Kiedy jest wielu gości, może czasami pełnić funkcję posłańca z dużym garnkiem z zupą.

Patelnia

Wok: Duży wok ze stali nierdzewnej.

Najlepsze do: smażenia chińskiego.

Smak potrawy można dodatkowo poprawić, mieszając ją na dużym ogniu.

Streszczenie

Więcej informacji na temat zwęglenia patelni ze stali nierdzewnej oraz metody zapewniającej najlepszy efekt czyszczenia można znaleźć na stronie internetowej firmy Changwen https://www.cookwarepl.com. Changwen jest profesjonalnym producentem płyt ze stali nierdzewnej. Hurtownia płyt ze stali nierdzewnej i OEM/ODM, zapraszamy do konsultacji.

Share this post